Lidská práva na vlastní kůži - Prix Irene

Konferenční poplatek

500 Kč (doporučený)

Číslo účtu: 43-3132880277/0100

Do zprávy pro příjemce uveďte prosím "konference" a Vaše celé jméno

08:30 - 08:45 uvítání, zahájení - Václav Trojan

08:45 - 10:00 přednášky s diskusí, moderuje Václav Trojan

Jana Hradílková: Laudatio na laureátku 2020

Anna Šabatová: Koncepce lidských práv a moje zkušenost s péčí o ně

10:15 - 12:00 moderuje Věra Roubalová, předání Prix Irene, přípitek,

dialog laureátů, téma: Lidská práva na vlastní kůži

13:00 - 14:30 přednášky s diskusí, moderuje Michael Šebek

Jiří Pehe: Tradice angloamerická

Pavel Rychetský: Lidská práva a svobody ve vzájemné konkurenci

14:45 - 16:15 přednášky s diskusí, moderuje Helena Klímová

Dana Janotová: Práva dítěte - historie a současnost

L. Trapková, V. Chvála: Právo dítěte na oba rodiče - dilemata rodičů i dětí

16:30 - 18:00 large group, moderují: Helena Klímová, Michael Šebek - dialog všech účastníků

18:00 závěr, poděkování: Václav Trojan

Registrace na konferenci

NOVÁ ZPRÁVA O SLÍBENÉ KONFERENCI!

Konferenci s názvem LIDSKÁ PRÁVA NA VLASTNÍ KŮŽI už od zimních měsíců slibuje SPOLEK IRENE. Jako obvykle je konference inspirována tohoročním laureátem PRIX IRENE. Letos tuto cenu obdrží ANNA ŠABATOVÁ, která svou kůži pro lidská práva poskytuje od dětství.

Zažíváme však dobu, kdy plány zestárnou, než se stačí uvést. Nápad počkat, až se situace zlepší, jsme zavrhli. Kdy se situace zlepší? Tělu sice hrozí virus a třeba se chránit, ale duše taky má své potřeby neodkladné, zejména potřebu setkávání a potřebu rozmluvy. A tak tedy navrhujeme slyšet se aspoň po drátě: konferenci tedy uskutečníme online. Upřímně Vás zveme!

K okolnostem konference: čas, osoby, témata - to vše je dáno. Mění se ale místo: účastníci setrvávají v bezpečí svých domovů u svých PC. Mění se jídlo: je nám líto, že nemůžeme nabídnout pohoštění, místo toho si účastníci nejspíše připraví skývu předem a mohou pak spolu pokračovat v hovoru nevázaném přátelském přes PC.

Naše knížky Vám ukážeme aspoň online. Třeba v některé naleznete zalíbení. Můžeme Vám knížky poslat!

Jak s konferenčním poplatkem? Někteří naši milí lidi v době pandemie strádají a nemohou přispět, nicméně jejich účast je pro nás cenná a jsou upřímně vítáni zdarma. Nicméně pokud kdo přispět může, tedy konferenční poplatek činí 500,- Kč a jeho navýšení přijmeme rádi - bankovní adresu uvádíme níže.

Zaregistrovat se na konferenci můžete ZDE. Odkaz na přihlášení k on-line přenosu Vám zašleme pár dní před jejím konáním.

Přispějte podle své možnosti, všichni jste vítáni!

Spolek IRENE má číslo konta 43-3132880277/0100 (do zprávy pro příjemce uveďte "konference" a své jméno)

IRENE PRESS (knížky) má vlastní číslo 107-6468780257/0100

Za přípravu konference:

Pavel Battěk, Jana Červenková, Jana Hradílková, Eliška Jírová, Helena Klímová, Eva Kuželová, Martina Krynská, Uyen Pham, Lukáš Přibyl, Věra Roubalová, Irena Ryantová, Jiřina Šiklová, Václav Špička, Václav Trojan (předseda Spolku IRENE)

Čestnými hosty konference jsou manželé Karla a ing Jiří Lažanští.