Terezie Dubinová: Jak napravovat svět - Izraelská inspirace

01.02.2021

Vzhledem k tomu, že konec pandemie je v nedohlednu, rozhodli jsme se obnovit naše nedělní přednášky jediným možným způsobem - přenosem ve virtuálním prostoru. První virtuální přednáška se uskuteční již 14. února 2021 od 18.00. Hostem bude Terezie Dubinová, která nám představí svoji knihu "Jak napravovat svět: Rozhovory s inspirativními Izraelci ".

Autorka v knize skrze lidské osobní a profesní příběhy přibližuje nelehkou situaci obyčejných Izraelců z jejich vlastní perspektivy a ukazuje na jejich netušený potenciál: aktivní občanské postoje. Kniha je rozdělena do čtyř částí: občanský aktivismus, umění, terapie a spiritualita. Kde se bere izraelská odolnost a étos "nápravy světa" - aktivní spolutvorby společnosti? Jak se slabost a bezmoc může proměnit v sílu? Jak umění pomáhá utvářet identitu?

Knihu "Jak napravovat svět: Rozhovory s inspirativními Izraelci" lze zakoupit zde.

Mgr. Terezie Dubinová, PhD., je hebraistka a kulturoložka, autorka knih mj. Ženy v Bibli, ženy dnes, Jak učit o holokaustu, Kořeny ženské spirituality či Svoboda jít s Bohem: Rozhovory s Josefem Kordíkem. V Rafael Institutu přednášela v roce 2009 na téma své dobrovolnické práce v české evangelické vesnici Bohemka na Ukrajině (https://protestant.evangnet.cz/proscripta-cernobyl-bohemka-ceska-identita-na-ukrajine ). Více na www.oheladom.cz

Moderuje Eva Labusová (www.evalabusova.cz).

Nedělní přednášky pořádá spolek Irene ve spolupráci s Rafael Institutem.

Přihlášení na přednášku:

Pro přihlášení na přednášku prosím vyplňte níže své jméno a e-mail. Odkaz na přednášku Vám zašleme nejpozději den před jejím konáním. Děkujeme.